„Сдружение Азбукари“ с инициатива в 10 града в България за превенция на зависимости и рисково поведение сред сред младите хора
Секция: БЪЛГАРИЯ
21 Февруари 2025 21:22
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
„Сдружение Азбукари“ с инициатива в 10 града в България за превенция на зависимости и рисково поведение сред сред младите хора

/КРОСС/ България е на трето място в Европа по употреба на амфетамини от ученици, като над 33% от подрастващите са опитвали марихуана, а всяко трето дете е тютюнопушач.

„Сдружение Азбукари" организира и проведе обучение за млади хора на възраст от 15 до 24 години в рамките на проект „Интелект срещу зависимостите". Дейностите бяха реализирани в ПГТ „Александър Паскалев" - гр. Хасково, с основен акцент върху необходимостта от информираност и превенция на рисковото поведение сред младежите. В обучението се включиха 100 ученици, които активно участваха в дискусиите и спортно-образователен демо ден. Проектът е финансиран от Министерството на младежта и спорта по Националната програма за изпълнение на младежки дейности (2023-2025).