Битката срещу войната на пътя на един баща, загубил детето си
Секция: БЪЛГАРИЯ
12 Май 2025 06:31
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Битката срещу войната на пътя на един баща, загубил детето си

/КРОСС/ Минаха 40 дни на адска мъка за мен и близките ми след смъртта на Сияна. Но аз няма да се откажа. Това бяха 40 дни на борба за справедливост. Аз се опитвам, въпреки всичко, да съм позитивен и градивен. Няма нужда от злоба. Това каза снощи бащата на загиналото момиче в катастрофата на пътя София - Плевен в предаването „120 минути" по бТВ.

„Обществото е толкова фрагментирано, че няма нужда от повече злоба и от повече омраза. По съвсем различен начин трябва да подходим и всички тези политици които се нападат един друг, ако седнат на една маса и наистина вземат решение, ще е по-добре", каза бащата.

Според него асфалтът на пътя, на който стана трагедията със дъщеря му Сияна, е фалшив.

„Една обикновена експертиза го показва, при лек дъжд, сцеплението е почти никакво. Затова обвинявам и държавата, не само шофьорите, които са част от цялата система. Но това безумие трябва да спре, войната по пътищата трябва да спре, каза Николай Попов.

Виновникът за катастрофата с дъщеря му още е в ареста, но скоро ще бъде пуснат.

„Това ще се случи, защото според нашето законодателство за неумишлено престъпление. каквото според законодателя и според нещо нормативно уредба, е убийството на Сияна и той не може да бъде държавен повече от два месеца. Хубавото в нашия случай за разлика от много други, с които се сблъсках през този период, в който търся справедливост и търся начин да подобря положението на всички, които пътуват по пътищата, е, че нашият случай е с проста правна структура. Тоест няма много свидетели, които след това да се разпитват нямаме кой знае колко експертизи и нещата може да бъдат доказани по ясени и по категоричен начин", заяви още бащата на Сияна.

Николай сподели и че не може да спи заради всичко случило се и често влиза в стаята на дъщеря си.

„Тя рисуваше невероятно и аз влизам там, за да усетя енергията ѝ и намерих още нейни творби. Пак едно разплакано око, а на него дата - 08.0523 г.. Това е датата, на която бяха пометени от кола Ани и Явор. Може би трябва да си отворим вече очите", заяви бащата на Сияна.

Следващите му крачки ще са свързани с промяна на законодателството, за да има по-бърз съдебен процес не само за загинали и пострадали на пътя, но и за всички.