Силвестър Силвестров, Преслава Пейчева и Ei Bo помагат на СОНИК СТАРТ да сбъдва мечтите на децата
Секция: КУЛТУРА
19 Май 2025 10:18
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Силвестър Силвестров, Преслава Пейчева и Ei Bo помагат на СОНИК СТАРТ да сбъдва мечтите на децата

/КРОСС/ Мечтите заслужават специално внимание - те могат да бъдат ключ за личностното израстване на децата. Затова СОНИК СТАРТ пое сложната задача да помогне в пресечната точка на мечтите с реалността, като организира уъркшоп и мастър клас за десетки деца от цялата страна, които мечтаят да се реализират с изкуство. Първото събитие от тази инициатива, наречена „Моментът е сега за Не една мечта" бе на 17 май в град Първомай - в духа на ползотворното сътрудничество на СОНИК СТАРТ с община Първомай. Гости на събитието бяха кметът на общината - г-н Николай Митков и заместник - кметът - г-жа Радослава Ставрева. Инициативата даде платформа за изява - изложба и концерт на талантливите деца от мастър клас по изобразително изкуство и вокално майсторство. Ментори на младите художници са майсторът на живописта Иван Кънев, архитектът Ивайло Налбантов, скулпторът Димитър Бакърджиев. Заедно с утвърдените имена в ролята на ментор застана и 15 годишната ученичка в специалност „иконопис" Малена Раева. На живо пред публиката младежите създадоха уникални произведения с различни техники - от акварел до скулптура.

Много емоции предизвика и концертът на децата от мастър клас по вокално майсторство на Преслава Пейчева, която сподели сцената с тях. Това са: детска вокална група „Веселите нотички", рок-група „Наутилус" и соловите изпълнителки - Теодора Русева и Златка Иванова.

Събитието, което накара всяко дете да почувства, че мечтите му са значими и достижими получи подкрепата и на актьорите в лицето на Силвестър от „Братя Мангасарян" в ролята на водещ и Радослава Стойнева - Роди и Борислав Вълов, известен в интернет пространството като Ei Bo. Роди и Ei Bo отведоха най- малките в света на кукления театър с постановката на проф. Катерина Илкова - „Изгубените поздрави".