Жена е пострадала при катастрофа на пътя Девин – Михалково – Кричим
Секция: БЪЛГАРИЯ
24 Май 2025 17:50
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Жена е пострадала при катастрофа на пътя Девин – Михалково – Кричим

/КРОСС/ Жена е пострадала при катастрофа на пътя Девин - Михалково - Кричим, на около 3 километра от Девин, съобщи за БТА Елена Стоилова, говорител на Областната дирекция на МВР в Смолян.

Пострадалата е транспортирана в Университетската болница за активно лечение (УМБАЛ) „Св. Георги" в Пловдив за преглед, без опасност за живота. По първоначални данни има наранявания по главата.

Сигналът за пътнотранспортното произшествие е постъпил към 13:00 часа. Жената, на 28 години от Девин, е управлявала автомобил „Мерцедес". Изгубила е контрол над колата, която се е ударила в ската и се е преобърнала странично на пътя. Заедно с нея е пътувала и сестра ѝ, която няма наранявания.

Пробата за алкохол на шофьорката е отрицателна.

Участък от пътя Девин - Михалково - Кричим все още е затворен заради пропаднал участък. Екипи на "Пътна полиция" регулират движението в участъка.

Елена Стоилова съобщи и за друг случай от днешния ден, при който екип на полицията в Мадан е задържал 51-годишен мъж от града заради управление на лек автомобил след употреба на алкохол. Пробата на водача е отчела концентрация 2,61 промила алкохол в издишания въздух. Срещу водача е образувано бързо производство. Дадена е кръвна проба за анализ.