Слънчево и горещо време до сряда, захлаждане и валежи с гръмотевици и градушки в петък и събота
Секция: БЪЛГАРИЯ
17 Юни 2025 08:59
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Слънчево и горещо време до сряда, захлаждане и валежи с гръмотевици и градушки в петък и събота

/КРОСС/ Днес ще е предимно слънчево, с купеста облачност след обяд главно в планинските райони. Максималните температури ще са между 30° и 35°, в София - около 30°. Вятърът ще остане слаб и ще се ориентира от североизток.

По Черноморието също ще е слънчево, с временни увеличения на облачността в следобедните часове. Вятърът ще е слаб, преди обяд - от север, през деня - от изток-югоизток. Слабо ще остане и вълнението на морето. Максималните температури ще са от 25° до 28°. Температурата на морската вода е между 21° и 23°.

В планините ще преобладава слънчево време, с купеста облачност след обяд. Само на изолирани места в масивите от Югозападна България е възможно слабо и за кратко да превали дъжд. Ще духа слаб до умерен вятър с посока от изток-североизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 23°, на 2000 метра - около 15°.

Без съществена промяна ще се задържи до петък. Дневните температури ще са над 30°, до около 35°. Ще бъде и слънчево, с развитие на купеста облачност след обяд и с вероятност за краткотрайни валежи само на отделни места в планинските и в североизточните райони от страната.

В петък и събота ще започне захлаждане, температурите ще се понижат и ще остават предимно под 30°. Ще има и слънчеви часове, но ще се развива и купесто-дъждовна облачност и се очакват райони с валежи и гръмотевици, възможни са и градушки.