Румен Христов: Държавата трудно ще осигури средства за държавни домове за възрастни, бюджетът е приет
Секция: Коментари
27 Юни 2025 11:16
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Румен Христов: Държавата трудно ще осигури средства за държавни домове за възрастни, бюджетът е приет

/КРОСС/ Трябва да се направи анализ заедно с местните власти, за да се провери дали на териториите им има нелегални домове за възрастни хора. Трябва да се установи колко хора имат нужда от такива институции и тогава да се предприемат стъпки за ремонт на съществуващите и изграждане на нови. На този етап ще е трудно да се осигурят средства за държавни домове, тъй като бюджетът е приет. Това каза лидерът на СДС Румен Христов в ефира на „Твоят ден" по NOVA NEWS

Депутатът коментира действията на регулаторите - КЗК, КЗК и НАП - по отношение на контрола върху цените. Той посочи, че търговците са предупредени за необосновано вдигане на цените, а регулаторите ще следят за картели.

Христов беше категоричен, че инфлацията в България е между 2,5 - 3%, която е допустима за влизането в еврозоната и трябва не само да бъде поддържана такава, но и намалявана.

Депутатът коментира и скандалите в „Продължаваме промяната". По негови думи от ПП не са изградили сериозно работеща партия, това е довело до влизането на хора, които нямат политически опит. Той допълни, че никой не е пречел на ПП да организират партийни структури и ясен начин за подбор на кадрите, но не са го направили.  По негови думи трусовете няма да приключат толкова лесно, но е рано да се правят генерални изводи.