Опит за унищожаване на доказателства е причина за акция "Боташ"
Секция: БЪЛГАРИЯ
10 Юли 2025 11:02
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Опит за унищожаване на доказателства е причина за акция "Боташ"

/КРОСС/ Оперативна информация, че се прави опит за прикриване на чувствителна информация, свързана с договора с "Боташ" е причина за вчерашната акция на КПК, претърсванията и изземванията от Министерството на енергетиката, "Булгаргаз", "Булгартрансгаз" и дома на бившия служебен енергиен министър Росен Христов, научи "По света и у нас".

Тази информация до момента не е била предоставяна на разследващите, нито на Народното събрание, което също е проучвало сделката.

От иззетите по време на претърсванията телефони и електронни устройства се анализира съхранявана в тях специфична комуникация, касаеща именно чувствителната информация за договора с турската компания.

"По света и у нас" научи още, че в дома на Росен Христов са открити 80 000 евро в брой, чийто произход Христов трябва да обяснява пред КПК. Открити са и 100 000 лв. кеш, на в дома на бившата шефка на "Булгаргаз" Деница Златева. Техният произход също трябва да бъде обяснен пред Антикорупционната комисия.