Гореща сряда с температури до 35 градуса, след обяд над планинските райони и в Източна България ще превали дъжд с гръмотевици
Секция: БЪЛГАРИЯ
16 Юли 2025 07:59
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Гореща сряда с температури до 35 градуса, след обяд над планинските райони и в Източна България ще превали дъжд с гръмотевици

/КРОСС/ Ще бъде предимно слънчево, с временни увеличения на облачността. След обяд над планинските райони и в Източна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и ще превали дъжд. В Лудогорието валежите ще са временно интензивни, придружени с гръмотевици, ще има условия и за градушки. Ще духа слаб вятър от запад-северозапад, в източните райони от страната - от изток-североизток. Максималните температури ще са между 30° и 35°, в София - около 30°.

По Черноморието облачността ще е често значителна и главно по северното крайбрежие ще превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 29° и 31°. Температурата на морската вода е 25°-26°. Вълнението на морето е 1-2 бала.

В планините ще бъде слънчево. След обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места в Рило-Родопския масив и източната половина на Стара планина ще превали и прегърми. Ще духа умерен вятър от север-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 23°, на 2000 метра - около 17°.

В четвъртък за кратко вятърът ще бъде от юг и температурите отново ще се повишат, в низините в Южна България до 37°-38°, докато в северозападните райони от северозапад ще започне да прониква нова порция хладен въздух. От северозапад на югоизток ще се развива купесто-дъждовна облачност, ще има краткотрайни валежи и гръмотевични бури, на повече места и повече като количество в планинските и североизточните райони. Ще има и градушки.

В петък валежи и гръмотевични бури ще има главно в Южна България. Температурите ще се понижат и максималните ще бъдат между 25° и 30°. През почивните дни ще бъде предимно слънчево. В събота в следобедните часове на отделни места в Родопите е възможно да превали и прегърми. Дневните температури ще започнат да се повишават и максималните в неделя ще бъдат между 31° и 36°.