Манолова: Гласовете на БСП бяха решаващи за избора на кандидатката за омбудсман на ГЕРБ, ДПС-Ново начало и ИТН
Секция: ПОЛИТИКА
18 Юли 2025 16:21
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Манолова: Гласовете на БСП бяха решаващи за избора на кандидатката за омбудсман на ГЕРБ, ДПС-Ново начало и ИТН

/КРОСС/ Позиция на Мая Манолова в социалните мрежи:

"Днес 13-те гласа на БСП бяха решаващи за избора на кандидатката за омбудсман на ГЕРБ, ДПС-Ново начало и ИТН на първи тур.

Без техните 13 гласа щеше да има балотаж между мен и Велислава Делчева. Резултатът от втория тур очевидно ги страхуваше. Защото цялата опозиция заяви готовност на балотаж да се обедини срещу човека на ГЕРБ и ДПС-НН.

Продължавам да правя това, което правех и досега - да защитавам гражданите от властта, а не властта от гражданите.

Кое от двете ще прави новият омбудсман, предстои да видим. Но партийната подкрепа ясно начертава трасето. Партиите за пореден път застанаха срещу интересите на гражданите. Но и това все някога ще свърши."

Снимка от гласуването в парламента: