Гости: Владимир Сиркаров – икономист; Лъчезар Богданов - икономист /КРОСС/ Снощи, в предаването „Още от деня" по БНТ Лъчезар Богданов каза, че се политизира излишно проблемът с цените. „Когато създадеш такова настроение и страхове, след това тръгваш по обратния път да се създаваш с това как ще се бориш."
Има презициране на текстовете, разхлабване на времето, за което ще се отнася вдигането на цените, но как точно ще се правш, как точно обосноваваш цена, попита Богданов. „Най-малкият минимаркет и една кафе машина как точно доказваш защо си вдигнал с 12 ст. Цената на едни вафли, на лютеницата и т.н., ако заплатата на единия ти служител се е вдигнала със 150 лв.? Това е безумие".
В същото предаване Владимир Сиркаров, каза че виждаме, че може би с добронамереност политиците, институциите се опитват да намалят напрежението с цените, казвайки че ще се намесват, че ако има спекула, ще има противовес, но в същото време не знам дали не осъзнават, че внасят още по-сериозно притеснение у гражданите.
По линия на липсата на дефиниции в Закона има голям проблем, смята Сиркаров. „Би могло едва ли не да има произвол от институциите при проверките. Правят се действия, които целят да се покаже на обществото - ето, ние действаме, ще предприемем крути мерки спрямо спекулата."