Костадинов подкрепя протестиращите на "Маказа" срещу полицейски кордон
Секция: БЪЛГАРИЯ
02 Август 2025 10:57
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Костадинов подкрепя протестиращите на "Маказа" срещу полицейски кордон

/КРОСС/ Участници в протест, организиран от Тодор Батков, пристигнаха на граничния пункт „Маказа", информира БНР. Служителите на реда обаче не им позволиха да блокират пътя. Беше сформиран плътен полицейски кордон, който не допусна никого на пътното платно.

На място пристигна и лидерът на партия „Възраждане" Костадин Костадинов, който подкрепи протестиращите и заяви:

„Международният път от Рудозем до Ксанти е блокиран вече - не знам - от 27 години. Той трябваше да бъде открит още през 1998 г. Споразумението между България и Гърция беше подписано през 1995 г., когато Пирински беше министър на външните работи и подписа от българска страна. Ще ви припомня, че дори и този пункт тук, където се намираме в момента, също трябваше да бъде отворен горе-долу по същото време. Реално се отвори чак преди 12 години."

Движението на автомобили не е спряно. Полицията регулира трафика и не допуска блокиране на пътя. Протестиращите се намират вдясно от пътното платно и са обградени от служители на реда, които ги охраняват с плътен кордон.

Протестът продължава.