Георги Свиленски: "Тази седмица правителството на България заби поредния пирон в ковчега на БДЖ
Секция: Коментари
22 Август 2025 09:46
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Георги Свиленски: "Тази седмица правителството на България заби поредния пирон в ковчега на БДЖ

/КРОСС/  "Тази седмица правителството на България заби поредния пирон в ковчега на БДЖ. Беше прието решение, с което се дава началото на концесионирането и унищожаването на българската железница. Единствения резултат от това решение ще е: 

1.Новите влакове закупени с парите на българската държава ще бъдат предоставени безвъзмездно  на частните превозвачи.
2.Полагащата се държавна субсидия за извършване на договора за обществена услуга също ще отиде в частните превозвачи.
3.За БДЖ ще останат единствено загубите,старите и счупени влакове и трудните и губещи линии.
Още веднъж искаме да напомним,че записаното в ПВУ условие за реформа в БДЖ не означава унищожаването на държавната железница,а напротив- нейното стабилизиране.

Не ни учудва поведението на ГЕРБ, тъй като те целенасочено през последните 15 г. работят за ликвидирането и унищожаването на българската държавна железница, за сметка на частни и корупционни интереси. Но с голяма изненада констатираме поведението на министрите на БСП, които подкрепят това позорно решение, въпреки че БСП винаги назад във времето е била против концесионирането и унищожаването на БДЖ. А днес главозамаяни от участието във власта, в името на пет министерски поста, предават не само своите избиратели, предават българската държава. Но предателите са винаги предатели. ОСТАВКА ПРЕДАТЕЛИ!!!
Позицята на ПП"НД Непокорна България" е:

1.Сключване на договор за обществена услуга единствено с БДЖ /Регламена на ЕС го разрешава/.
2.Предоставяне на новозакупените влакове единствено на БДЖ/Регламента на ЕС го разрешава/.
3.Предоставяне на държавната субсидия единствено на БДЖ.
4.Укрепване, стабилизиране и развитие на БДЖ."