Дъждовно и все по-студено време в сряда
Секция: БЪЛГАРИЯ
01 Октомври 2025 07:29
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Дъждовно и все по-студено време в сряда

/КРОСС/ Облачността днес ще е по-често значителна, а след обяд на отделни места в Рило-Родопската област ще превали дъжд. По-сероизни валежи се очакват вечерта и през нощта.

Минималните температури ще са между 5° и 10°, малко по-високи по крайбрежието на морето. Максималните ще са от едва 15°-16° в Западна България до около 23° в югоизточните части от страната, в София - около 16°.

Ще духа слаб западен вятър, след обяд ще се усили до умерен.

По Черноморието облачността ще е променлива, но ще е почти без валежи. Ще духа слаб северозападен вятър, около и след обяд ще се ориентира от изток-североизток.

Температурите следобед ще са между 16° и 20°. Вълнението на морето ще е слабо, но през нощта ще се усили.

В планините ще е облачно. След обяд в Рило-Родопската област ще превали дъжд, над около 2000 метра височина - сняг. През нощта валежите ще се усилят. Ще духа слаб и умерен северозападен вятър, но по най-високите части на Рила и Пирин ще е силен с посока от запад-югозапад.

Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 12°, на 2000 метра - около 5°.

През нощта в западните райони от страната валежите ще са интензивни и значителни. Вятърът ще започне да се ориентира от североизток, да се усилва и с него ще нахлува студен въздух.

В четвъртък и в петък валежите ще са повсеместни, интензивни и значителни по количество. В планините над 1800 метра височина ще вали сняг. Дневните температури ще са от 6°-7° в западните до 19°-20° в югоизточните райони и по Черноморието.

В петък валежите ще продължат, в планиниските части в Западна България границата между дъжд и сняг ще падне под 1000 метра.

Ще престане да вали в събота, но само временно. Нова валежна обстановка ще се разрази в неделя. Ще бъде студено за началото на октомври - минималните температури в събота ще са предимно между 2° и 7°, максималните - от 13° до 18°, в неделя слабо ще се повишат.

 

Източник: БНТ