Оранжев и жълт код за поройни дъждове в Северна България
Секция: БЪЛГАРИЯ
08 Октомври 2025 07:59
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Оранжев и жълт код за поройни дъждове в Северна България

/КРОСС/ Интензитетът на валежите постепенно ще намалява днес. На места в югоизточните райони от страната временно ще спрат. На повече места и повече по количество ще вали в Северна България.

Минималните температури ще са предимно между 6° и 11°, а максималните - без промяна, от 10° до 15°, една идея по-високи по Черноморието. Ще духа умерен вятър от запад-северозапад.

В Източна България и по Черноморието посоката ще е от североизток. И на морския бряг ще остане облачно и дъждовно. Значителни ще са валежите по северното крайбрежие. Максималните температури ще са между 16° и 18°. Вълнението на морето ще бъде около 3 бала.

Облачно, ветровито и с валежи ще бъде времето и в планините. Границата между дъжд и сняг ще бъде на около 1500 м. Значителни снеговалежи се очакват в района на Централен Балкан и в Рило-Родопската област. Ще се образува нова снежна покрива, а в комбинация със силния северен вятър, ще има условия за виелици. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 7°, на 2000 метра - около 1°.

В четвъртък не е изключено да превали на изолирани места в източната половина от страната, но вече слабо. А в западната половина облачността ще се разкъсва и ще намалява. Дневните температури ще се повишат и на отделни места ще достигат 20°.

След това до края на седмицата, се очакват много повече и по-продължителни разкъсвания и намаления на облачността, на места до слънчево време. След обяд слабо ще превалява само в отделни райони в планините. В Дунавската равнина ще остане ветровито. Минималните температури ще са предимно между 7° и 12°, а максималните - от 16° до 21°.