/КРОСС/ Особеният управител е фигура, заимствана от чужд правен ред. Ще разберем за какво става дума в момента, в който законът стане факт. Това е извънредно законодателство. Това каза деканът на Юридическия факултет на Софийския университет проф. Даниел Вълчев в предаването „Денят започва с Георги Любенов" по БНТ.
Назначаването на особен управител според него е вид национализация.
Приоритет е осигуряването на доставките на гориво в България, подчерта проф. Вълчев.
Той коментира и предстоящите президентски избори. „По мое мнение, откъм г-н Радев, каквото и там да се роди или да не се роди, вероятно г-жа Йотова ще бъде кандидат. В това има много логика - по този начин той ще си прибере останките от БСП. Нищо по-логично няма от това вицепрезидентът ти да продължи. Мисля, че си имат доверие. Тя е една много стабилна дама и мисля, че нейните шансове са сравнително добри", заяви проф. Вълчев.
Кандидатът на ГЕРБ със сигурност ще отиде на балотаж, но вероятността всички да се обединят срещу тях тогава е голяма. „Може да се получи това, което се получи на кметските избори в София", заяви проф. Вълчев.
Гражданските кандидатури в България никога не са били успешни, добави той.