Дончо Барбалов: Трябва да развиваме българския бизнес, за да е той водещият в увеличаването на заплатите, а не публичния сектор
Секция: БЪЛГАРИЯ
19 Ноември 2025 07:14
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Дончо Барбалов: Трябва да развиваме българския бизнес, за да е той водещият в увеличаването на заплатите, а не публичния сектор

/КРОСС/ Снощи, в предаването „Още от деня" по БНТ Дончо Барбалов каза, че пенсионната система в България разчита вноските на работещите да осигурят пенсиите. „Има дефицити, но за да се дават по-достойни пенсии на хората, които са работили. Така че трябва да се намери балансът между средствата от сега работещите и коефициентът".

Очакванията са следващата година да имаме растеж от 2,7%, това съвпада с прогнозите на ЕК. „Предвижда се дефицитът да е до 3%, което отговаря на допустимите нива. Така че бюджетът от тази гледна точка е добре структуриран."

Това е възможен и това е справедлив бюджет за всички, след като всички са еднакво недоволни, допълни Барбалов. „Няма случай, при който всички да са доволни".

Трябва да развиваме българския бизнес, за да е той водещият в увеличаването на заплатите, а не публичния сектор, допълни Барбалов. „Това е свързано с общката струкстура на икономиката. трябва да работим по увеличаване на добавената стойност, увеличаване на производителността. Работи се по стратегия, 2026 г. ще е готова. Необходими са инвестиции, подход към малките и средни предприятия".