Костадинов: Като народ, преживял два геноцида, трябва да сме изключително чувствителни по този въпрос
Секция: Коментари
06 Декември 2025 17:51
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Костадинов: Като народ, преживял два геноцида, трябва да сме изключително чувствителни по този въпрос

/КРОСС/ Председателят на "Възраждане"- Костадин Костадинов, изрази позиция в социалната мрежа Фейсбук, в която призовава българската държава да се откаже от участие в Евровизия по примера на Нидерландия, Испания, Ирландия и Словения, които я бойкотират заради участието на Израел.

"Вчера стана ясно, че Нидерландия, Испания, Ирландия и Словения ще бойкотират идващата Евровизия. Поводът е участието на Израел в него и извършените зверства на израелската армия над цивилните палестинци в Газа.

Считам, че България също не трябва да участва в конкурса - поради същите морални и принципни подбуди. Политическото и военното ръководство на държавата Израел извърши неописуеми зверства срещу палестинците, които предизвикаха остри реакции дори сред самото израелско население. Това не бива да бъде поощрявано, а осъждано. Винаги и навсякъде. Особено ние, българите, като народ, преживял не един и два геноцида, трябва да сме изключително чувствителни по този въпрос.", се казва в  позицията на Костадинов.