Първите пенсии в евро: Засилено полицейско присъствие около пощите и банките
Секция: БЪЛГАРИЯ
07 Януари 2026 10:33
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Първите пенсии в евро: Засилено полицейско присъствие около пощите и банките

/КРОСС/ Заради изплащането на пенсиите около пощите и банките ще има засилено полицейско присъствие.

Ситуацията пред пощенския клон в столичния квартал "Люлин" е спокойна. Хората вече се редят, за да получат своите първи пенсии в евро. Засилено е полицейското присъствие тук, както и във всички пощенски клонове в страната, както и около банковите офиси. Мерките на полицията предвиждат следене за кражби и опити за измами. Служителите са готови и да съдействат на хората при въпроси и сигнали.

Инспектор Младен Свиленов, "Охранителна полиция" 9-то РУ - СДВР: "Рисковите ще бъдат сведени до минимум. Ние сме с тази цел тук да осигурим полицейско присъствие и да помагаме на гражданите.

БНТ: Ще ги насочвате или ще отговаряте ли на техни въпроси? Да, най-вече ние сме тук за това, да им помагаме и при необходимост да им оказваме съдействие при проблеми."

Хората се зарадваха на засиленото полицейско присъствие, а полицаите пък съветват хората да броят парите си в пощенския клон, а не извън него.