Юрий Асланов: Няма риск България да смени геополитическата си ориентация
Секция: ПОЛИТИКА
21 Януари 2026 12:17
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Юрий Асланов: Няма риск България да смени геополитическата си ориентация

/КРОСС/ Няма основание за притеснение, че ще се промени геополитическата ориентация на България. Това заяви пред БТВ „Тази сутрин" социологът Юрий Асланов.

Българите не смятат, че грубия евроскептицизъм е прогресивен и ще им донесе нещо. Това е задънена улица. Няма връщане назад с еврото, каза Мирослав Севлиевски, бивш енергиен министър.

Радев по-скоро ще се опита да направи за или против корупцията, а не за ли против еврото.

Кое ще надделее - разделителната линия по отношение на Украйна или ще се търси разделение или обединение по антикорупционните политики, които ще станат тема в следващите месеци, разкри социологът Добромир Живков.

Появата на Радев е краят на Възраждане, краят на Костадин Костадинов, каза Севлиевски.

Появата на нов обект ще преформатира партийната система. Ще видим кои от досегашните играчи ще отпаднат и останат и как ще се позиционират спрямо него, заяви Асланов.

Не знаем какво ще е поведението на бъдещата опозиция - Борисов и Пеевски, които винаги са имали достъп до лостовете не властта, заяви Живков.

Появата на Радев е 10 ноември за ГЕРБ, категоричен бе бившият енергиен министър.