С тиксо на устата: Сигнал за насилие над момче в детска градина във Враца
Секция: БЪЛГАРИЯ
23 Януари 2026 09:45
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
С тиксо на устата: Сигнал за насилие над момче в детска градина във Враца

/КРОСС/  Сигнал за насилие над тригодишно дете в детска градина разследва Районната прокуратурата във Враца. Според родителите учителката е запечатала с тиксо устата на детето, а после го е увещавала да не споделя вкъщи, защото било шега.

Според майката над детето е упражнено и физическо, и психическо насилие. По думите й ситуацията, в която синът й е попаднал е била животозастрашаваща.

Момченцето споделя за инцидента на 9 януари, друг учител свидетел как устата му е залепена от педагог с тиксо. Между тях избухва скандал.

Директорката на учебното заведение Ваня Недялкова коментира пред БТВ, че е била изключително изненадана от сигнала, защото досега не е имало оплаквания от въпросната учителка. По думите й информацията на майката не е потвърдена.

Въпросната госпожа работи от 2 години в нашето учебно заведение, има изключително добри отзиви от родителите, децата са привързани към нея. Тя е изключително нежен и приветлив човек. Не знам за конфликт между учители или родители, посочи Недялкова.

Зам.-кметът на Община Враца Петя Долапчиева заяви, че досега не са имали в градската администрация жалба срещу въпросната детска градина. По думите й са проведени разговори с психолог, който е готов да подкрепи както семейството, така и персонала в градината.

Родители на други деца заявиха, че този сигнал е спекулация, а децата им идват с усмивка на градина. Познавам майката, децата ни са в една група и категорично не й вярвам. Моето дете тук е сигурно и спокойно, каза друг родител.

По случая е образувано досъдебно производство.