Филип Гунев: Роля на държавата е да следи опасни организации, които могат да доведат до смърт
Секция: Интервюта
13 Февруари 2026 11:56
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Филип Гунев: Роля на държавата е да следи опасни организации, които могат да доведат до смърт Интервю за BTV „Тази сутрин"

/КРОСС/ Роля на държавата е да следи опасни организации, които могат да доведат до смърт. Това заяви пред БТВ „Тази сутрин" бившият зам.-министър на вътрешните работи Филип Гунев. Мълчанието за сигналите по случая "Петрохан" от ГДБОП и ДАНС е грешка.

Първите огледи дадоха основания да твърдят, че случилото се с шестимата е самоубийство. А фокусът беше имало ли е сексуална злоупотреба с деца - все неща, което изискват по-дълго разследване.

Имам съмнения, че върви някаква велика конспирация да се прикриват неща. По-скоро оставаме с такива усещания от подаването на частична информация от прокуратурата и МВР, каза още Гунев.

Гунев е категоричен, че резултат в разследването може да се чака чак след няколко седмици най-рано.

Допълни, че трябва да има мотив за престъплението, който няма да се разплете за 5 дни, тъй като предстоят разпити и експертизи.

Според него самоубийствата се доказват с балистика, но без мотив, може да изглежда като нагласена сцена.