Гост: Владислав Панев – бивш депутат от ПП-ДБ /КРОСС/ Снощи, в предаването „Лице в лице" по БТВ Владислав Панев, каза че случаят „Петрохан" е единствен такъв случай за България. Ето защо смятам, че е нужна максимална прозрачност, дори ако трябва да се доведе международно разследване.
По думите му няма нищо лошо да има взаимодействие между държавата и неправителствени организации по отношение на опазването на околната среда, изтъквайки, че в тази област българската държава не се справя особено добре, тъй като не разполага с техниката, с която би разполагала една такава частна организация.
Панев изключи бившият министър на околната среда и водите Борислав Сандов да е имал користни подбуди при сключването на споразумението с НПО-то на Петрохан. Посочи обаче, че след сключването на договора много туристи започнали да подават сигнали, че неправителствената организация е блокирала пътища до хижи и екопътеки.
Той призова властите да се отнесат по-сериозно към случая и да не дават на обществото „на час по лъжичка", защото припомни, че и без това хората са загубили доверието си към разследващите органи у нас.
По друга тема - тази с инфлацията - Владислав Панев, който е икономист, обясни, че по-голяма част от инфлацията се дължи на бързото нарастване на държавния дълг.