4 г. затвор за сириец, изнасилил жена на спирка в София
Секция: БЪЛГАРИЯ
19 Февруари 2026 13:45
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
4 г. затвор за сириец, изнасилил жена на спирка в София

/КРОСС/ По обвинение на Софийска районна прокуратура 37-годишен мъж е лишен от свобода за това, че е извършил действия с цел да удовлетвори полово желание без съвкупление и е отнел парична сума в размер на 50 лева.

На 6 септември 2023 г. в района на спирка на градски транспорт в гр. София обвиняемият Д.Л. извършил действия с цел да удовлетвори полово желание без съвкупление с Ц.К., на 49 години, като я принудил към това със сила и я съблякъл.

След това обвиняемият отнел от Ц.К. парична сума в размер на 50 лева.

По случая е водено досъдебно производство за престъпления по чл. 150, ал.1 от НК и по чл. 194, ал. 1 от НК. В хода на разследването са направени експертизи и са разпитани свидетели, сочещи Д.Л. като автор на деянията.

Състав на Софийски районен съд призна Д.Л. за виновен по повдигнатото му обвинение и му наложи наказание „лишаване от свобода" за срок от 4 години, което той следва да изтърпи ефективно при строг режим.

Присъдата подлежи на обжалване пред Софийски градски съд.