/КРОСС/ В опита да раздвижи потребителското търсене към електрическия си пикап Cybertruck, продажбите на който останаха далеч под предвидените и анонсирани от Илон Мъст нива, Tesla взе логичното решение да намали цената му, в това число и тази на топ-версията му Cyberbeast.
Новата базова цена на Tesla Cybertruck в САЩ е с 10 долара под границата от 60 000, а тази на Cyberbeast вече е на ниво от под 100 000 (99 990 долара).
Най-достъпният Cybertruck идва с AWD задвижваща система, батериен модул, който обещава свободен пробег от около 520 километра и възможност за ускорение от 0 до 96 км/ч за 4.1 секунди.
Електрическият пикап е изпълнен с текстилна тапицерия на седалките, като само предните са с функция за подгряване, но не и с вентилация, няма втори екран за пътниците на задните седалки, а аудиосистемата е със 7 вместо с 15 колони и няма функция за подтискане на външния шум.
Друга съществена разлика при базовата версия на Cybertruck в с останалите версии на модела е липсата на адаптивно въздушно окачване, а от там и регулиране на отстоянието от пътя.