Костадин Костадинов след отхвърлянето на ветото върху Изборния кодекс: Това е голяма победа в защита на българската държавност
Секция: ПОЛИТИКА
25 Февруари 2026 18:23
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Костадин Костадинов след отхвърлянето на ветото върху Изборния кодекс: Това е голяма победа в защита на българската държавност

/КРОСС/ „Радвам се, че днес българският народ постигна голяма победа в защита на българската държавност!". Това заяви на брифинг в Народното събрание председателят на „Възраждане" Костадин Костадинов по повод отхвърлянето на ветото на Илияна Йотова върху промените в Изборния кодекс. Така в държавите извън ЕС секциите ще са до 20, освен дипломатическите и консулски представителства.

„Масовото, незаконно, фалшиво гласуване в Турция, беше един от много съществените проблеми, включително и на демократичния изборен процес", посочи Костадинов.

„Не че сме решили всички проблеми на България, не че сме решили абсолютно всички задачи, които стоят пред нас, но все пак това е една важна победа в борбата за запазването и оцеляването на българска държавност. Така че съм изключително щастлив, защото днес е хубав ден за българския народ!". Това каза председателят на „Възраждане" Костадин Костадинов веднага след като парламентът отхвърли президентското вето със 126 гласа „за", 86 „против" и 11 „въздържали се".