/КРОСС/ „На територията на област Ямбол е необходимо подобряване на достъпа до социални услуги на множеството възрастни хора, живеещи в малки населени места. Необходима е програма за подкрепа на възрастните граждани за подобряване на условията на живот и достойни доходи за задоволяване на базисни потребности. Нужни са повече медико-социални услуги, които да са мобилни и специалистите да отиват при хората.", - това каза кандидатът за народен представител на „Възраждане" от област Ямбол Никола Димитров.
Той подчерта, че е необходима подкрепа на младите семейства за отглеждане и възпитаване на деца под формата на материални средства, групи за взаимопомощ и специализирани консултации. Както и подпомагане и на семейства, за да може всяко дете да посещава училище.
„По отношение на хората със специфични потребности е важна индивидуалната грижа и подкрепа, както и реорганизация на досегашните домове. Важен елемент от системата на социалното подпомагане е раздаването на помощи. Това трябва да се случва след реформа и премахване на корупционните механизми и недопускане на неправомерно подпомагане. Необходимо е връщането на справедливостта и реалната грижа за всички български граждани.", коментира още Димитров.