Пожарникари близо седмица се борят с голям горски пожар в южната австрийска провинция Каринтия
Секция: СВЯТ
25 Април 2026 20:20
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Пожарникари близо седмица се борят с голям горски пожар в южната австрийска провинция Каринтия

/КРОСС/ Пожарникари се борят близо седмица с се борят голям горски пожар в долината Лезахтал в южната австрийска провинция Каринтия, като пламъците вече са обхванали селскостопански и горски площи от 110 хектара, предаде новинарска агенция АПА, цитирана от БТА.

Все още не е ясна причината за пожара, който бушува недалеч от село Мария Лугау до границата с Италия. 

В момента усилията на огнеборците са фокусирани върху това да се предотврати разрастването на огнената стихия. В потушаването на огъня участват шест хеликоптера и 33 екипа на противопожарната служба с 250 души персонал.

Пламъците не са обхванали жилищни райони и местните жители не са в опасност, увериха от противопожарната служба. Въпреки това има готовност в района бързо да бъдат изпратени спасителни екипи, ако се наложи.