Горна Оряховица: Предлагат частен инвеститор да поеме общинската болница
Секция: БЪЛГАРИЯ
30 Април 2026 13:03
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Горна Оряховица: Предлагат частен инвеститор да поеме общинската болница

/КРОСС/ Жители на Горна Оряховица се събират на протест пред сградата на общината, а поводът за него е предложението болницата в града да бъде поета от частен инвеститор.

В "Денят започва" първи БНТ разказаха за тази идея на управителя на болницата, който тогава обясни, че това е единствен шанс за нейното оцеляване. Официално кметът Николай Рашков внесе предложение до Общинския съвет лечебното заведение да бъде включено в плана за приватизация. Това предизвика обществено недоволство, след което предложението беше оттеглено. Тема за бъдещето на Общинската болница през последната седмица предизвика широк обществен дебат в Горна Оряховица трябва или не тя да бъде поета от частен инвеститор.

Като организатор на протеста бих искала на първо място да подчертая, че трябва да има диалог с обществеността относно съдбата на болницата. Все пак тук се касае за немалко хора. Съседните общини също ползват нашата болница. Поради липса на диалог с нас, гражданите, ще предприемем мерки относно организирането на референдум. Също така, поради липса на прозрачност загубихме изцяло доверието си към ръководството на община Горна Оляховица, както и ръководството на болницата, заяви в БНТ "Денят започва" Нафисе Георгиева - основен организатор на този протест.