Анализатор: Трябва да се направи нещо, което идва от собствената ти воля, а не да играеш по свирката на някого
Секция: Анализи
16 Май 2026 09:15
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Анализатор: Трябва да се направи нещо, което идва от собствената ти воля, а не да играеш по свирката на някого

/КРОСС/ В предаването „Още от деня" по БНТ Кристиян Шкварек, каза че по отношение на промяната на предишния модел пред новата власт има два капана. „Единият е да не се направи нищо. Тогава ще са разочаровани тези хора, които са ти гласували доверие. Вторият капан е да започнат да правят неща, но да изглежда като щото играят по свирката на някоя друга опозиция или партия".

Трябва да се направи нещо, което идва от собствената ти воля, а не да играеш по свирката на някого, смята Шкварек. „Всичко в политиката е политическо обосновано.  Всеки ход на политици, особено когато са на власт е политически пресметнато".

В същото предаване Веселин Стойнев, каза че условията за стабилност са налице с това огромно мнозинство, с първите действия на правителството, с действията с цените, заявките за свършване на онова, което трябваше да се свърши, за избор на нов ВСС. „Въпросът е оттук нататък дали този картбланш на обществени очаквания ще се уползотворят достатъчно добре, т.е. дали те ще покажат едни добри намерения или просто ще подсилятн съмненията, че се прави някаква мимикрия, а не това, което трябва да се направи."

БНТ, „Още от деня"