Христо Янев подписа нов договор с ЦСКА
Секция: СПОРТ
27 Май 2026 18:49
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Христо Янев подписа нов договор с ЦСКА

/КРОСС/ ЦСКА официално обяви, че старши треньорът Христо Янев остава начело на отбора, след като подписа нов договор за срок от две години. Ръководството на „армейците" демонстрира доверие към наставника и щаба му с амбицията тимът да надгради представянето си през следващия сезон.

Янев се завърна начело на ЦСКА в края на септември 2025 година и за кратко време успя да стабилизира отбора в труден момент. Под негово ръководство „червените" постепенно се включиха в битката за челните места, въпреки сериозното изоставане в класирането и напрежението около тима през сезона.

От клуба отчетоха и спечелената Купа на България като един от големите успехи на треньорския щаб, след като ЦСКА преодоля поредица от силни съперници и си осигури участие в Лига Европа.

В официалната позиция на клуба се подчертава, че тимът все още има какво да подобрява в игрови план, но ръководството вярва, че именно Христо Янев и неговият екип са хората, които могат да изведат отбора до следващата голяма цел - шампионската титла и достойно представяне в Европа.

От ЦСКА благодариха на специалиста за професионализма, отдадеността и работата му през изминалата кампания, като заявиха, че очакванията към отбора през новия сезон ще бъдат още по-високи.