Проф. Владимир Чуков: На всички ни се иска споразумението между САЩ и Иран да бъде устойчиво
Секция: Анализи
16 Юни 2026 11:57
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Проф. Владимир Чуков: На всички ни се иска споразумението между САЩ и Иран да бъде устойчиво

/КРОСС/ Вчера имаше добри новини, свързани с войната в Иран - има сделка, войната спира. Въпросът е - за кратко или за дълго. Параметрите на споразумението и равносметката от последните 4 месеца война коментира в студиото на "Денят започва" арабистът проф. Владимир Чуков.

На всички ни се иска споразумението да бъде устойчиво. Нека тази война да приключи. Защото ние плащаме от джоба си. Видяхте инфлацията в еврозоната - около 1,5% се счита, че са дошли от тази война, коментира Чуков.

Той поясни, че договарянето на окончателния текст на споразумението трябва да мине през Камарата на представителите и през Сената на САЩ. Според него, големият въпрос е ще обяви ли някой победа в тази война и какво се случи в нея.

Да се върна на интервютата на Джей Ди Ванс. Пред Fox News, NBC той обясняваше вчера какви са бонусите, какво е постигнала Америка в този меморандум. Като погледнете обаче в иранската преса, виждате точно обратната картина. Абсолютно всичко е завъртяно в инверсна форма. И ние трябва първо да видим, да прочетем и сами да си направим една равносметка за какво са се договорили, обясни той.