9 души са загинали, сред тях и две деца, при сблъсък между влак и автобус в Зимбабве
Секция: СВЯТ
16 Юни 2026 19:14
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
9 души са загинали, сред тях и две деца, при сблъсък между влак и автобус в Зимбабве

/КРОСС/ Още 25 души са ранени

Най-малко 9 души са загинали, сред които две деца, а още 25-има са ранени при сблъсък между товарен влак и автобус в Зимбабве във вторник, предаде "Асошиейтед прес", като се позова на полицията и железопътните власти. Инцидентът е станал на железопътен прелез в Триънгъл, малък град в южната част на страната, известен с производството на захар.

Говорител на националните железници на Зимбабве каза, че шофьорът на автобуса не е спрял и не е проверил дали има идващи влакове, преди да пресече прелеза. 

Днешният инцидент става по-малко от седмица, след като микробус, превозващ ученици, се възпламени в централната част на Зимбабве, в резултат на което загинаха 7 души. В Зимбабве често стават пътни инциденти, отбелязва АП. Според агенцията за пътна безопасност на страната на всеки 15 минути там става ПТП. На ден живота си губят средно по петима души, а 38 са ранени.


Източници: Нова телевизия, БТА