Над 3000 деца преминаха обучение в рамките на първия етап на кампанията „Включи ума, изключи опасността!“ на ЕНЕРГО-ПРО
Секция: БЪЛГАРИЯ
22 Юни 2026 14:43
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Над 3000 деца преминаха обучение в рамките на първия етап на кампанията „Включи ума, изключи опасността!“ на ЕНЕРГО-ПРО

/КРОСС/ С приключването на учебната година завърши първият етап от образователната кампания на ЕНЕРГО-ПРО „Включи ума, изключи опасността!", насочена към превенция на инциденти, свързани с електричеството. В рамките на инициативата бяха проведени десетки срещи с деца от детски градини и училища.

През първия етап на кампанията бяха обхванати малко над 3000 деца от почти 50 учебни заведения в цяла България. Чрез специално разработени интерактивни уроци малчуганите се запознаха с основните правила за безопасно поведение при използване на електричество у дома, в училище и на открито.

Уроците преминаха под формата на игри, дискусии и интерактивни предизвикателства, които превърнаха ученето в забавление. Децата с интерес участваха в различни задачи и казуси, чрез които научиха как да разпознават рискови ситуации и как да реагират безопасно около електрически уреди и съоръжения.

Сред най-интересните активности бяха упражненията за откриване на опасности в ситуации от ежедневието, които провокираха наблюдателността и състезателния дух на малките участници. Важна роля в обучението имаха и героите на кампанията - Токчо и Светкавичка, които по достъпен и забавен начин представиха основните правила за безопасност при работа с електричество.

Кампанията „Включи ума, изключи опасността!" цели да помогне на децата да изградят навици за безопасно поведение и да повиши тяхната информираност за рисковете, свързани с електричеството. След успешния първи етап инициативата ще продължи и през следващата учебна година с нови срещи и образователни активности.

ЕНЕРГО-ПРО пожелава на всички деца весела и безгрижна ваканция и ги насърчава да прилагат знанията придобити по време на кампанията, защото най-хубавото лято е безопасното лято.