/КРОСС/ За 35-и път бяха раздадени отличията "Банка на годината"
Президентът Илияна Йотова връчи наградата „Банка на годината". Церемонията за най-престижното отличие в банковия сектор се проведе снощи. За 35-и път се раздават тези годишни отличия, като за първи път наградите са връчени през 1992 година.
От сектора отчетоха голямата роля на банките при плавното приемане на еврото и именно те влизат в ролята на гръбнак на икономиката.
Илияна Йотова, президент на Република България: "Банковата система в България е изключително добре работеща система. Ако върнем малко времето назад - от последните години, от голямата икономическа финансова криза, която заля света, и се отрази на нашата страна, 2008 - 2009 година, да си спомним само колко кризи заляха света и Европа - през тази криза, после дойдоха сътресенията с огромните миграционни процеси, после ковид, после една война, че и още една война, но банковата система остана изключително стабилна."