/КРОСС/ Националният отбор на България по волейбол пропусна отлична възможност да запише нов успех в Лигата на нациите, след като загуби драматично с 2:3 (25:19, 21:25, 25:17, 24:26, 6:15) от домакина Словения във втория си мач от турнира в група 6 в Любляна.
Възпитаниците на селекционера Джанлоренцо Бленджини поведоха с 2:1 гейма и бяха само на точка от победата в четвъртата част, но допуснаха обрат. В решителния тайбрек словенците наложиха превъзходството си и стигнаха до крайния успех.
След поражението България ще се изправи срещу Канада в следващия си двубой от турнира, който е в събота.