/КРОСС/ В предаването „Още от деня" по БНТ Виолета Комитова, каза че въпросът е и в мантинелите, които показаха слаба устойчивост, тяхното предназначение е да приемат случайни отклонения на автомобилите. „Не знам защо не са поели, възможно е да са с по-ниско качество, да са по-тънки, да не са били пломбирани правилно. Трябва да се направи техническа експертиза. Има само няколко фирми, които правят мантинели, те са така наречените фирми със сигурна работа към АПИ. Две, три фирми, които са монополисти в сферата на мантинелите. От 20 г. всички останали фирми са пренебрегнати, пълно е с фирми на абонамент, там има много олигархия, защото те от години се уреждат с четири, пет годишни договори".
За пътната поддръжка договорите не бива да са четиригодишни - косене на тревички и запълване на дупки, аз ги прекратих и те трябва да бъдат едногодишни, категорична е Комитова. „През 2021 г. аз ги прекратих и следващите министри след мен ги възстановиха. 2021 г. беше 2 милиарда лева пътната поддръжка, през 2025 г. министърът отчете 2 милиарда евро. 10 млн. евро на ден като ги разделим за тревички и запълване на дупки".
БНТ, „Още от деня"