След денонощна борба за живота: Стабилно е състоянието на пациентката, пострадала при тежката катастрофа на АМ „Тракия“
Секция: БЪЛГАРИЯ
03 Юли 2026 17:02
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
След денонощна борба за живота: Стабилно е състоянието на пациентката, пострадала при тежката катастрофа на АМ „Тракия“

/КРОСС/ 49-годишната пациентка, транспортирана с медицински хеликоптер до УМБАЛ „Свети Георги" - Пловдив на 25 юни след тежката катастрофа на АМ „Тракия", при която загинаха две деца и един възрастен, е в стабилизирано състояние.

При постъпването си тя беше в критично общо състояние и с непосредствена опасност за живота, като в продължение на дни екипът на Клиниката по анестезиология и интензивно лечение положи непрекъснати, денонощни усилия за овладяване на състоянието ѝ и спасяването на живота ѝ.

Към днешна дата тя е екстубирана, диша самостоятелно, контактна и адекватна е, като предстоят последващи операции и продължително възстановяване.