Руското МВнР: Западът упорито си затваря очите пред терористичните актове на Киев срещу жителите на Русия
Секция: Русия
07 Август 2026 08:45
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Руското МВнР: Западът упорито си затваря очите пред терористичните актове на Киев срещу жителите на Русия

/КРОСС/ Западът упорито си затваря очите пред терористичните актове на Киев срещу жителите на Русия, заяви в интервю за РИА Новости заместник-министърът на външните работи на РФ Дмитрий Любински.

Той отбелязва, че на фона на неуспехите на въоръжените сили на Украйна в зоната на военните действия Киев все по-активно прибягва до терористични актове срещу мирното население на Русия.

"Западните му (на Киев) спонсори упорито си затварят очите за всичко това. "В борбата срещу Русия всички средства са допустими" - това е западната индулгенция, зад която се крият на улица "Банкова", посочва дипломатът.

В понеделник сутринта губернаторът на Краснодарския край Вениамин Кондратьев съобщи, че в резултат на падането на отломки от безпилотни летателни апарати в село Архипо-Осиповка има ранени и загинали хора. Според данните на оперативния щаб на региона са загинали седем души, сред които три деца. Още във вторник губернаторът на Московска област Андрей Воробьев съобщи за атака с безпилотни летателни апарати срещу региона, в резултат на която са загинали пет души. Властите на западните държави не осъдиха тези терористични актове, както и многобройните предишни атаки на Киев срещу мирни граждани.