Взривовете във военния завод „ЕМКО”: Какво всъщност се е случило?
Секция: Коментари
12 Август 2026 12:28
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Взривовете във военния завод „ЕМКО”: Какво всъщност се е случило?

/КРОСС/ Продължава разследването на взрива във военния завод „ЕМКО" в Белица.

В практиката винаги първоначално се работи по всички възможни версии. Впоследствие някои от тях отпадат", каза в ефира на предаването „Твоят ден" по NOVA NEWS бившият вътрешен министър Емануил Йорданов.

Относно разследванията на предишните подобни инциденти, които стигат до „задънена улица" Йорданов коментира, че „на някой не му се работи". „Би следвало в момента, в който бъдат избрани членовете на новия състав на ВСС и съответно - на Инспектората към ВСС, да бъде извършен някакъв анализ на старите производства и да говорим в конкретика, включително и с имена на хората, които не са работили по конкретните случаи", каза Йорданов.

По темата с взривилия се край Кардам дрон Йорданов каза, че и там тепърва трябва да се изяснява фактологията. Той допълни, че е изненадан от факта, че външният ни министър е извикала на разговор украинската посланичка и допълни, че очаква случаят да се политизира.