Двама младежи от Молдова са се удавили на неохраняем плаж и в бурно море край Ахтопол
Секция: БЪЛГАРИЯ
29 Август 2026 18:27
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Двама младежи от Молдова са се удавили на неохраняем плаж и в бурно море край Ахтопол

/КРОСС/ Двама молдовски туристи са се удавили в района на неохраняем плаж край Ахтопол. Инцидентът е станал този следобед.

До тежкия инцидент в Ахтопол се е стигнало, след като четирима младежи, две момичета и две момчета, решили да отидат на неохраняем плаж. Те са на възраст 20-25 години. Трима от тях влизат в бурното море.

Едното момче успяло да излезе на брега, но другите двама били завлечени от морето. Тялото на момичето е извадено от спасители.

След мащабна издирвателна акция, проведена този следобед, тялото на втората жертва - едно от момчетата, също е било открито и извадено на брега.

Случаят е поредният подобен инцидент по Южното Черноморие през последните дни, като един от тях беше със 7-годишното момченце от Свищов, което се удави в морето край Созопол.