/КРОСС/***
София.
От 9.00 ч. ще се проведе редовно заседание на Народното събрание.
***
София.
От 10.30 ч. в Интер Експо център министърът на туризма Николина Ангелкова ще открие 37-ото издание на Международното изложение „Ваканция и СПА Експо" в София.
***
София.
От 14.30 ч. в зала 248 на Народното събрание на пл. "Княз Александър I" министърът на културата Боил Банов ще отговаря на актуални въпроси, отправени от членовете на Комисията по културата и медиите.
***
София.
Oт 15.30 ч. в сградата на МОСВ на бул. „Мария Луиза" 22 министърът на околната среда и водите Емил Димитров ще представи Националния координационен център.
Събитието ще се състои утре, 13 февруари (четвъртък), от 15.30 ч. в сградата на министерството на бул. „Мария Луиза" 22.
Поканени са и народните представители от парламентарната Комисия по околната среда и водите.
***
София.
От 9.30 ч. 15-ти състав на Софийски градски съд ще разгледа дело срещу Ясен Х., подсъдим за убийството в кв. „Хиподрума".
***
София.
От 9.30 ч. 5-ти състав на Специализирания наказателен съд ще разгледа дело срещу Калоян Преждаров и група за организиране и ръководене на организирана престъпна група.
***
София.
От 10.00 ч. 9-ти състав на Специализирания наказателен съд ще разгледа дело срещу Илия Стоилов и група за организиране и ръководене на организирана престъпна група.
***
София.
От 10.00 ч. в сградата на БТА ПП МИР и ПП АБВ инициират експертна конференция за машинното гласуване и изборното законодателство.
***
София.
От 10.00 часа във Военна академия „Г. С. Раковски", зала Раковски президентът на КНСБ Пламен Димитров ще проведе поредната лекция от цикъла MASTЕRCLASS WORK 4.0 пред учащите във Военна академия.
***
София.
От 11.00 ч. в залата за пресконференция на СБЖ извънредният и пълномощен посланик на Държавата Палестина Н.Пр. д-р Ахмед Ал-Мадбух ще даде пресконференция по повод инициативата на Тръмп за мирния процес в Близкия изток.
***
София.
От 11.30 ч. в зала 2 на 4 етаж на Съдебната палата ще се проведе брифинг във връзка с реализирана операция на Софийска районна прокуратура и Дирекция „Вътрешна сигурност" на МВР, при която са задържани двама служители на столичната полиция.
***
София.
От 12.15 ч. в Интер Експо Център ще се състои пресконференция на гръцкия зам.-министър на вътрешните работи по въпросите на областите Македония и Тракия Теодорос Караоглу.
***
София.
От 14.00 ч. 7-ми състав на Специализирания наказателен съд ще разгледа дело срещу Анжело Веселинов и група за организиране и ръководене на престъпна група.
***
София.
От 14.00 ч. 19ти състав на Специализирания наказателен съд ще проведе дело срещу Петко Стоянов за кумулиране на наказанията.
***
София.
От 18.30 ч. в Литературен клуб на Столична библиотека ще гостува най-младият поет на месеца досега, който е и най-младият носител на наградата „Орфеев венец" (2019) - Иван Ланджев.
***
София.
От 19.00 ч. в Литературен клуб „Перото" ще бъде представен сборникът „Сънища" на Виктор Меламед.
***
София.
От 19.00 ч. в ДНК-пространството за съвременен танц и пърформанс ще бъде представен спектакълът „Съвършено розово".
***
София.
От 19.00 ч. в кино „Люмиер Лидл" ще бъде излъчен филмът „Изгубената Витоша".
***
София.
От 19.00 ч. в Културен център на ул. „Веслец" 13 ще се състои прожекция на втората серия на немия шедьовър на Фриц Ланг "Нибелунгите" - "Отмъщението на Кримхилда".
***
Асеновград.
В 10.00 часа в зала 305 на 3-тия етаж в сградата на общинската администрация ще се проведе среща между ръководството на Асеновград и кметовете по населените места в общината.
***
Благоевград.
От 8.30 ч. във фоайето на община Благоевград ще се проведе благотворителен базар в помощ на Лъчезар Димитров от Благоевград.
***
Благоевград.
От 19.00 ч. във фоайето на зала „Яворов" Езикова гимназия ,,Акад. Людмил Стоянов" - Благоевград организира благотворителен концерт и базар в помощ на Лъчезар Димитров.
***
Благоевград.
От 10.15 ч. посланикът на Франция в България Флоранс Робин ще осъществи работно посещение в предприятието „Монеа" в Благоевград.
***
Варна.
От 09.00 часа, пред сградата на РДПБЗН - Варна на бул. "Сливница", ще се състои церемония по награждаване на служителите на структурата, участвали в овладяването и ликвидирането на пожара в блок 302 в ж.к. "Вл. Варненчик", избухнал на 13 януари тази година, при който бяха спасени 18 души.
***
Варна.
От 13.30 ч. в заседателната зала на втория етаж на ТД Родни Балкани ще бъде проведена инфорамционна среща по проекта за онлайн достъп на обществеността до данни за мониторинга на околната среда и инструменти за данни за Черноморския басейн в подкрепа на сътрудничеството за намаляване на морските отпадъци.
***
Велико Търново.
От 11.00 ч. ще бъде почетена паметта на Трифон Иванов и ще бъде осветен новият футболен терен „Трифон Иванов" - Тренировъчен терен „Трифон Иванов".
***
Велико Търново.
От 12.30 часа в пресклуба на БТА ще се състои пресконференция на общинските съветници от БСП по актуални теми
***
Велико Търново.
От 14.00 ч. в Младежки дом ще се проведе дискусия на ученици от средните училища по проблемите на разпространението на ХИВ/СПИН.
***
Велико Търново.
От 17.30 ч. в изложбени зали «Рафаел Михайлов» ще се състои музикалнопоетичен спектакъл «Вятърът съм».
***
Велико Търново.
От 18.00 ч. в читалище „Искра" ще се състои премиера на постановката „Белите церемонии" от Карлос Фуентес.
***
Велико Търново.
От 19.00 часа в МДТ „Константин Кисимов" ще бъде представен мюзикълът „Вражалец".
***
Видин.
От 17.00 ч., в залата на Симфониета - Видин ще се проведе XXII-то издание на концерт-конкурса "Песен на Св. Валентин".
***
Враца.
От 19.00 ч. в камерната зала на ДКТ ще се състои постановката „Ромео и Жулиета".
***
Габрово.
От 18.00 ч. в зала 3 на Музея на хумора и сатирата ще бъде открита изложбата Нова българска типография 2
***
Горна Оряховица.
От 17.30 часа в ХГ „Недялко Каранешев" ще бъде подредена изложбата „Вино и любов".
***
Добрич.
От 10.40 ч. в Художествена галерия - Добрич ще се проведе работилница за въображение.
***
Карлово.
В 13.00 часа в Историческия музей ще се проведе открит урок с ученици от СУ „Васил Левски", озаглавен „Памет за родния град".
***
Карлово.
От 17.00 часа в зала „Васил Караиванов" ще бъде представен ръкописът „Кой предаде Левски?", ще се проведе и среща-разговор с Румен Манов и проф. Пламен Павлов.
***
Кюстендил.
От 10.30 часа в Института по земеделие ще бъде открит ден за добри практики в овощарството.
***
Кюстендил.
От 17.00 часа в читалище „Братство" ще бъде открита съвместна изложба на класовете по изобразително изкуство към читалището.
***
Ловеч.
От 10.00 ч. в заседателната зала на Община Ловеч Общински съвет - Ловеч ще проведе заседание.
***
Пловдив.
От 9.00 ч. в зала номер 9, 20-ти наказателен състав на Районен съд - Пловдив ще разгледа делото срещу Л. К. - Д., обвинена от Софийска районна прокуратура за престъпление по чл.286, ал.1, пр.1 от НК.
***
Пловдив.
От 9.00 ч. в 10 зала на Окръжен съд - Пловдив ще бъде разгледано дело срещу подсъдимата В. Х.
***
Пловдив.
От 9.30 ч. в зала 1, 8-ми наказателен състав на Районен съд - Пловдив ще разгледа дело срещу А. Г., обвинена за извършени от нея престъпления по чл.210, ал.1, т.5, вр. с чл.209, ал.1, вр.чл.26,ал.1 и престъпление по чл.209,ал.1, вр.чл.26,ал.1 от НК.
***
Пловдив.
От 13.00 ч. в 10 зала Окръжен съд - Пловдив ще разгледа дело срещу подсъдимия Е. С.
Свищов.
От 11.00 ч. в Първото българско народно читалище „Еленка и Кирил Д. Аврамови" ще се проведе тържествен концерт по случай 135-ата годишнината от създаването на първото държавно търговска гимназия.
***
Смолян.
От 10.00 часа в зала 201 на Областната администрация ще се проведе информационна среща със земеделски стопани от областта.
***
Стара Загора.
От 18.00 ч. в Регионална библиотека „Захарий Княжевски" ще бъде прожектиран фирма „Момчето си отива".
***
Стара Загора.
От 19.00 ч. в Драматичен театър - Стара Загора ще бъде представен спектакъл „Чичовци".
***
Хасково.
От 11.00 часа в зала "Марица" на Областната администрация ще се състои заседание относно държавния план-прием за учебната 2020/2021 г.
***
Шумен.
От 10.00 часа в зала 2 на Областна администрация ще се проведе заседание на Общото събрание на Асоциацията по ВиК -Шумен.