Лудогорец спечели Купата на България
24 Май 2023 21:32

/КРОСС/  "Лудогорец" завоюва Купата на България за първи път от 9 години насам. На финала "орлите" победиха ЦСКА 1948 с 3:1.

Двубоят се игра пред рекордно малко зрители на стадион "Васил Левски" около 1000 фенове. Кайо Видал откри в 8-ата минута, а в 43-тата удвои.

В 59-ата Ивайло Чочев върна интригата в мача. Малко по-късно VAR не зачете и попадение на ЦСКА-София, беше маркирана засада.

В 83-ата минута Игор Тиаго намери резервата Матиас Тисера, който направи 3:1. Положението беше прегледано в продължение на няколко минути от VAR, но в крайна сметка беше признато.

Капитанът на Лудогорец Кирил Десподов бе избран за "Играч на мача" във финалния двубой.