-
14 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6672
GBP / BGN 2.2309
CHF / BGN 2.0956- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Алберто Акуилани преминава в Милан до дни
22 Август 2011 | 09:34
Ливърпул, Великобритания /КРОСС/ Халфът на Ливърпул Алберто Акуилани, който дойде на „Анфийлд” за сумата от 20 милиона евро през 2009 г. е на път да напусне Англия в посока родната Италия, съобщи агентът на играча Марко Завалия пред италианското издание ilsussidiario.
Според Завалия, най-късно в сряда или четвъртък клиентът му ще е новият играч на шампиона Милан. Акуилани така и не успя да се наложи в знаменития английски клуб, след като бе преследван от непрестанни контузии, а и миналия сезон той бе даден под наем на Ювентус. Бианконерите искаха да го купят за постоянно, но поставената цена от 10 милиона евро охлади мераците им. Фиорентина също желаеше да го има в редиците си, но оттам отказаха да платят исканата сума на Ливърпул, както и да удовлетворят финансовите изисквания на играча. Според изданието, „мърсисайдци” са готови да отстъпят малко от 10-те милиона евро от цената на Акуилани, като италианският шампион е готов да даде не повече от 6 милиона.
Имайки предвид, че мениджърът на Ливърпул Кени Далглиш трябва да се отърве от ненужните играчи в отбора, какъвто е именно италианският халф, то има голяма вероятност думите на Марко Завалия да се окажат истина. Наред с Акуилани, от клуба вече си тръгнаха Пол Кончески, Даниел Аяла и Набил Ел Жар, а в близките дни се очаква това са сторят и Давид Нгог и Кристиян Поулсен. С парите от тези играчи, Далглиш ще може да набави средства за привличането на така нужните на отбора централен защитник и нападател, като имената на Гари Кейхил, Ведран Чорлука, Скот Дан, Кевин Дойл и Уго Родалега се свързват най-често с трансфер в обновения Ливърпул на Кени Далглиш и американските собственици от „Fenway Sports Group”.
/ЦД/
ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР