•  GBP / BGN 2.2826
  •  CHF / BGN 1.9846
  • Времето:  София 21°C

Франция разгроми България в дебюта на Хубчев

/КРОСС/ Франция разгроми България с 4:1 в дебюта на Петър Хубчев начело на националния отбор. Така "лъвовете" остават с 3 точки от първите си две квалификации, след като на старта на кампанията за класиране за световното първенство през 2018 г. надделяха трудно над Люксембург в София с 4:3.

В Париж всичко започна по страхотен начин за националите, които поведоха още в 6-та минута, когато Михаил Александров реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Бакари Саня срещу Георги Миланов.

Радостта обаче продължи само малко повече от четвърт час. "Петлите" наложиха тотална доминация след инкасирането попадение и в 23-та минута изравниха. Бакари Саня получи извеждащ пас по дясното крило и центрира към Кевин Гамейро, който с глава вкара в долния десен ъгъл на Владо Стоянов.

Само три минути по-късно домакините осъществиха пълен обрат. Димитри Пайе центрира почти от тъч линията и изненадващо топката влетя в мрежата на България за втори път, като не бе докосната от друг играч на домакините.

В 38-та минута резултатът набъбна на 3:1. Димитър Пиргов сбърка, давайки топката на Антоан Гризман и звездата на Атлетико Мадрид с шут по земя от дъгата вкара в долния ляв ъгъл на Стоянов.

След почивката ситуацията не се промени. Домакините не спряха да търсят попаденията и малко преди да измине час игрово време те удариха за четвърти път.

Гризман подаде към съотборника си в Атлетико Кевин Гамейро, който изпревари Миланов и от 5-6 метра разстреля Стоянов за 4:1.

Натрупали комфортния аванс французите понамалиха оборотите, но можеше да достигнат и до по-изразителна победа.

В 77-та минута Пайе изведе Матюиди сам срещу вратаря на "трикольорите", последва изстрел в лявата греда, а при добавката на Сидибе топката рикошира в крак на български бранител и излезе в корнер.

В крайна сметка резултатът остана непроменен, а Хубчев и отборът час по-скоро трябва да забравят случилото се в Париж и да се настроят за по-успешно представяне в следващия двубой - гостуването на Швеция в понеделник.

ФРАНЦИЯ - БЪЛГАРИЯ 4:1

0:1 - Михаил Александров 6' (д)
1:1 - Кевин Гамейро 23'
2:1 - Димитрий Пайе 26'
3:1 - Антоан Гризман 38'
4:1 - Кевин Гамейро 59'

ФРАНЦИЯ: 1. Лорис, 3. Курзава, 4. Варан, 6. Погба, 7. Гризман (83-Фекир), 8. Пайе, 9. Гамейро (72-Жиняк), 14. Матюиди, 18. Сисоко, 19. Саня (27-Сидибе), 21. Косчелни

БЪЛГАРИЯ: 23. Стоянов, 2. Страхил Попов, 3. Ал. Александров, 7. М. Александров (76-Неделев), 9. Костадинов, 10. Ив. Попов (68-Тонев), 11. Марселиньо (62-Рангелов), 14. Пиргов, 17. Г. Миланов, 20. Ж. Миланов, 21 Дяков