-
23 Юни 2026 |
USD / BGN 1.1392
GBP / BGN 0.8620
CHF / BGN 0.9225- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Спряха единствения действащ реактор на американската атомна централа Three Mile Island
21 Септември 2019 | 20:01
/КРОСС/ Завинаги е спрян единственият действащ реактор на американската атомна централа "Трий майл айлънд", съобщава БТА.
Там през 1979 г. става най-голямата авария в американската ядрена енергетика. При аварията частично се разтопява единият от двата реактора и изтича значително количество радиация. Блокът беше запечатан в бетонен саркофаг, но продължава да е силно радиоактивен.
Според компанията-собственик на централата, извеждането на спрения реактор от експлоатация може да отнеме няколко десетилетия. Разглобяването на повредения при аварията блок пък е предвидено да започнат през 2041 г. и да завършат 12 години по-късно.
ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР