•  GBP / BGN 2.2841
  •  CHF / BGN 2.0155
  • Времето:  София 5°C

Арсенал разби Челси за едно полувреме

/КРОСС/  Арсенал разби Челси с 3:0 в лондонското дерби от шестия кръг на Премиър лийг. Срещата, играна на "Емиратс", бе спечелена от "артилеристите" в рамките на първите 45 минути от срещата, когато възпитаниците на Арсен Венгер вкараха и трите попадения.

Двата отбора изиграха много динамично интересно първо полувреме, в което се открои мощната и ефективна игра на Арсенал в атака и огромните грешки на отбора на Антонио Конте в дефанзивен план. Първата от тях бе направена отново от Гари Кейхил, който в последните три срещи на Челси допусна доста брак. Английският национал се забави прекалено много при обработването на една върната към него топка и позволи на Алексис Санчес да открадне кълбото и да се откъсне на скорост напред, след което да преодолее хладнокръвно Куртоа. Две минути и 21 секунди след това преднината на Арсенал бе удвоена. Иуоби изведе Белерин по десния фланг, испанецът пусна по земя към Уолкот, който отблизо направи 2:0.

В 40-ата минута "артилеристите" направиха нова брилянта контраатака. Месут Йозил преодоля Канте в половината на Арсенал, след което намери Алексис отдясно. Чилиецът центрира към далечната греда, където Йозил засече от въздуха. Топката тупна в земята и прехвърли Куртоа - 3:0.

Така Арсенал се оттегли с толкова голям аванс срещу Челси за първи път в историята на Премиър лийг. "Сините" път губеха за първи път с три гола на почивката във Висшата лига от май 2012-а.

След почивката домакините пропиляха набързо две много опасни контраатаки, с които можеха да увеличат преднината си, но първо Уолкот сбърка решителното подаване към Санчес, а след това и Йозил направи нещо подобно в опита си да играе атрактивно. В 69-ата минута пък Куртоа бе последна преграда пред Уолкот, който нахлу отдясно.

Осем минути преди края Челси регистрира първия си точен удар днес. той бе дело на Сесар Аспиликуета, който обаче не затрудни особено Чех. В 84-ата минута пък Миши Батшуай бе изведен сам срещу стража на гостите, но Чех спаси.

В крайна сметка до края на срещата резултатът остана непроменен и Арсенал записа първа шампионатна победа срещу Челси от 2011 година насам. По този начин Арсен Венгер отпразнува по подобаващ начин 20-годишнината си начело на "топчиите".

АРСЕНАЛ - ЧЕЛСИ 3:0