•  GBP / BGN 2.2747
  •  CHF / BGN 1.9955
  • Времето:  София 13°C

Лудогорец изпусна да победи Базел в Швейцария

/КРОСС/ Лудогорец изпусна да победи Базел насред „Санкт Якоб Парк". Срещата от група А на Шампионската лига, играна на "Санкт Якоб Парк", завърши наравно 1:1. Джонатан Кафу даде преднина на "орлите" в 45-ата минута, а Ренато Щефен изравни в 81-ата минута.

Двата отбора изиграха интригуващо първо полувреме, въпреки че нямаше много голови положения. В началото на срещата Бярнасон излезе на добра стрелкова позиция, но не успя да прехвърли Владо Стоянов. Последва отговор на Кафу, който излъга противников играч, но ударът му излезе в аут.

В 6-ата минута швейцарците създадоха опасност, но техен играч не успя да засече топката на 1-2 метра пред голлинията. В 31-ата минута удар с глава на Янко не намери очертанията на вратата на "орлите". В края на полувремето Лудогорец организира перфектна контраатака. Джонатан Кафу финтира Марек Сухи, след което с премерен удар изпрати топката във вратата на Вацлик - 0:1.

Второто полувреме започна с натиск на Базел. В 56-ата минута Мисиджан сгреши един пас към Моци, Щефен открадна топката и нахлу в наказателното поле на гостите, след което се опита да подаде към Думбия, но Натанаел се намеси решаващо и успя да избие топката. В 79-ата минута Стоянов спаси удар на Бярнасон.

Две минути по-късно Базел изравни. Михаел Ланг центрира в наказателното поле на Лудогорец, Владислав Стоянов не успя да се намеси по най-добрия начин, а Ренато Щефен прати топката във вратата на разградчани.

До края на срещата нови голове не паднаха и двата тима разделиха по една точка. В другата среща от групата Пари Сен Жермен и Арсенал също завършиха наравно 1:1.

В Следващата среща Лудогорец ще приеме френския шампион ПСЖ.

БАЗЕЛ - ЛУДОГОРЕЦ 1:1