-
09 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6781
GBP / BGN 2.2363
CHF / BGN 2.0833- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Фирми в Дупница работят благотворително в помощ на Бети
12 Юли 2014 | 10:52
/КРОСС/ В Дупница днешният 12-и юли ще бъде работен за редица автомивки, фризьорски салони, кафенета и не само. Техните собственици се обединяват в една инициатива в помощ на малката Бети, която е с левкемия. Средствата, които бъдат изкарани днес, ще бъдат дарени за 2-годишното момиченце от Кюстендил.
Родителите на Бети разбират за коварната болест на 28-ми декември 2013 г. Детето започва интензивна химиотерапия, но по време на този процес се появява остра инфекция. За лечението на която е необходим медикамент, който не е регистриран в България. Затова родителите на Бети са принудени да заминат за Братислава и да продължат лечението на детето там. Впоследствие и в Братислава не успяват да се справят с инфекцията, което налага търсенето на нова болница. Семейството намира такава в Съединените щати. Лечението там обаче ще струва между половин и един милион долара - сума, която е непосилна за семейството на Бети, съобщава Нова телевизия.
Вие също може да помогнете на Бети, като изпратите SMS с текст DMS BETI на номер 17777 или изпратите вашето дарение на банкова сметка:
ОБЩИНСКА БАНКА АД
BG16SOMB91301056393701
BIC SOMBBGSF
ЕЛИЗАБЕТА КАЛОЯНОВА ДИМИТРОВА