-
08 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6781
GBP / BGN 2.2363
CHF / BGN 2.0833- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Проверяват болниците в Благоевград, Петрич и Гоце Делчев
07 Март 2014 | 14:19
/КРОСС/Националната здравно-осигурителна каса започна проверки в областната болница в Благоевград и общинските в Петрич и Гоце Делчев. Обект на проверки са дейностите по клинични пътеки в болничните отделения, документацията по приема на пациенти и времето на пребиваването им в болница. Целта е да се установи има ли неоснователно надвишаване на лимити. Проверката започва дни след като от Здравната каса предупредиха за сериозно превишаване на лимити по клинични пътеки.
Директорът на болницата в Благоевград д-р Владимир Пандев беше категоричен, че няма сензация и изненадващ елемент в проверките и не се притеснява от тях.
Очаква се в началото на идната седмица да бъдат готови становищата и протоколите с резултатите от ревизията на Здравно-осигурителната каса в болниците в Петрич и Благоевград. В болницата в Гоце Делчев сериозни нарушения не са констатирани.