-
07 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6795
GBP / BGN 2.2411
CHF / BGN 2.0885- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Двегодишно момченце е с опасност за живота след падане от жилищен блок в Харманли
04 Март 2016 | 12:27
/КРОСС/ Двегодишно момченце е с опасност за живота след падане от прозорец на жилищен блок на бул. „България" в Харманли. Снощи, малко след 20 ч., в полицията е получен сигнал, че зад блок на булеварда, на тревната площ лежи дете в безпомощно състояние. Пристигналият незабавно автопатрул е установил, че това е 2-годишно момче, живеещо в същия блок.
Детето е транспортирано до Центъра за спешна медицинска помощ в Харманли, откъдето е откарано до МБАЛ-Хасково с фрактури на шийните прешлени, таз, основа на черепа, контузия на бял дроб. Оттам детето е транспортирано до Детска хирургия в Пловдив с опасност за живота.
От извършения оглед станало ясно, че детето е било в стая заедно с дядо си, който излязъл и го оставил за малко само. Когато се върнал видял, че момченцето липсва, а прозорецът е отворен с поставена под него табуретка. В жилището са били и майката и бабата на пострадалото дете.
Образувано е досъдебно производство.